خبرنگاران تلخ و شیرین کرونا

به گزارش جعبه مهر، تهران - خبرنگاران - یک روانشناس بالینی گفت: کرونا، میهمان ناخوانده ای که این روزها هموطنان را در جای جای کشور درگیر خود کرده و در مدت اندک چقدر نامیمون و نامبارک اتفاقاتی تلخ و مواقعی هم شیرینی برای ما رقم زده است.

خبرنگاران تلخ و شیرین کرونا

پگاه پاکزاد روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار جعبه مهر افزود: این روزها خیلی دلمان برای یکدیگر تنگ می شود، برای روزهایی که موقع خداحافظی همدیگر را در آغوش می گرفتیم. یک بغل تندو سریع! اما با این اتفاق نامبارک احساس می کنیم مرزی بین ما بوجود آمده است. این روزها به دیوار شیشه ای، یعنی همان قرنطینه فکر می کنم.

وی افزود: این ایام می گذرد اما شیرینی بحران کرونا و قرنطینه ناخواسته باعث شده تا ارزش عزیزان خود را بیشتر بدانیم و گرمای وجود آنان را بیشتر حس کنیم. تا وقت از دست نرفته مادامی که در خانه هستیم، بیشتر به یاد هم باشیم و خدا را فراموش نکنیم.

بدتر از کرونا

این روانشناس بالینی گفت: در این ایام که ویروس کرونا بطور فرضی و پنهانی عضوی از خانواده ها شده به جهت حساسیت مردم که مطمئن شوند که با ضدعفونی کردن کرونا نخواهند گرفت، بطور دائم که دست و صورت ها را شسته و مایع ضدعفونی زده اند، طراوت پوست دست و صورت کاملا از دست رفته به نحوی که ترک دست نشان می دهد به شستشو وسواس پیدا کرده ایم.

وی با بیان اینکه مردم باید به این فکر کنند که ضدضربه نیستند، گفت: وسواس یک اختلال و بیماری سخت و در عین حال فرد مبتلا را خیلی اذیت می کند، در این شرایط با پخش ویروس، حساسیت آنهایی که نگران مریضی هستند بیشتر هم می شود، اما بدتر از ویروس کرونا و وسواس ضد عفونی، ایجاد ناامیدی و افسردگی پس از آن است که باید جدی گرفته شود.

بر اساس آمارهای رسمی تا 18 اسفند 6 هزار و 566 نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 194 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5125

به "خبرنگاران تلخ و شیرین کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تلخ و شیرین کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید