خبرنگاران 16 میلیون ایتالیایی قرنطینه شدند

به گزارش جعبه مهر، تهران- خبرنگاران- جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا با امضای حکمی در راستای جلوگیری از انتشار وسیع تر کرونا دستور داد بخش هایی از شمال این کشور که 16 میلیون نفر از جمعیت را در بر می گیرد، قرنطینه گردد.

خبرنگاران 16 میلیون ایتالیایی قرنطینه شدند

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش یکشنبه آسوشیتدپرس، بنا بر این دستور ورود و خارج در شهرهای مهمی مانند میلان و ونیز بشدت محدود می گردد.

منطقه لمباردی، بخش هایی از ونیز و اطراف آن در منطقه ونتو و همچنین پارما و ریمینی در منطقه امیلیا رومانیا در ناحیه قرنطینه قرار گرفته اند که یک چهارم از جمعیت ایتالیا در این نواحی زندگی می نمایند.

کوریره دلا سرا پیش از صدور این حکم نوشته بود کسانی که از قوانین قرنطینه تخطی کند، به زندان محکوم خواهد شد.

بر اساس دستورالعمل جدید دولت ایتالیا، از مردم خواسته شده تا منطقه لمباردی و 11 استان تعیین شده دیگر را ترک ننمایند یا از نقاط دیگر به آنجا سفر ننمایند.

از شهروندان خواسته شده است که از ورود به این مناطق یا خروج از آنها اکیدا خودداری نموده و حتی از رفتن به نواحی نزدیک قرنطینه پرهیز نمایند، مگر آنکه کار ضروری داشته باشند.

همه موزه ها، باشگاه های ورزشی، مراکز فرهنگی، پیست های اسکی و استخرهای شنا در این نواحی تعیین شده تعطیل خواهد بود.

همچنین مرخصی تمام کادر درمانی، مراسم های عروسی، خاکسپاری و مسابقات ورزشی تعلیق شده و تا حد امکان دورکاری کارمندان در اولویت قرار می گیرد.

علاوه بر این، تمام مدارس و دانشگاه ها تا سوم آوریل (15 فروردین) تعطیل شدند. دولت ایتالیا پیشتر مدارس و دانشگاه ها را تا 15 مارس (25 اسفند) تعطیل نموده بود.

کافه ها و رستوران ها در دوره قرنطینه باز خواهد بود، به شرط آنکه مشتریان فاصله یک متری از یکدیگر را رعایت نمایند.

پیشتر فقط 11 روستا که با عنوان نواحی قرمز شناخته می شوند، قرنطینه شده بودند.

ایتالیا 60 میلیون جمعیت دارد و در دو هفته گذشته 5 هزار و 883 نفر مبتلا به کرونا را شناسایی نموده است. همچنین 233 نفر نیز در همین مدت جان خود را از دست داده اند.

نیکولا زینگارتی رهبر حزب دموکرات ایتالیا از جمله افرادی است که به کرونا مبتلا شده است.

کرونا به همه مناطق 22 گانه ایتالیا سرایت نموده اما بیش از همه مناطق ثروتمند و توسعه یافته شمال کشور را درگیر نموده است.

لمباردی یکی از ثروتمندترین مناطق ایتالیاست که 10 میلیون نفر جمعیت دارد. میلان با 1.4 میلیون نفر جمعیت مرکز لمباردی و پایتخت اقتصادی ایتالیا به شمار می رود.

قرنطینه یک ماهه این مناطق، خصوصا ونیز که مرکز گردشگری ایتالیا به قلمداد می گردد، زیان سنگینی به اقتصاد این کشور وارد می نماید.

سازمان دنیای بهداشت روز آدینه از ایتالیا خواست تا بر اتخاذ تدابیر لازم برای مهار کرونا بشدت متمرکز گردد.

دولت ایتالیا وعده داده است که 7.5 میلیارد یورو برای مقابله با تبعات کرونا هزینه کند.

براساس تازه ترین آمار سازمان دنیای بهداشت، شمار مبتلایان تائید شده به این بیماری در دنیا از مرز 101 هزار تن فراتر رفته که از این تعداد 3400 فوت نموده و 55 هزار تن بهبود یافته اند.

کووید - 19 نخستین بار در اواخر دسامبر سال گذشته در ووهان چین شناسایی شد و به بیش از 90 کشور سرایت نموده است. آغاز به گسترش در سراسر دنیا کرد. سازمان دنیای بهداشت در واکنش به انتشار سریع این ویروس، وضع اضطراری بهداشتی اظهار داشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5037

به "خبرنگاران 16 میلیون ایتالیایی قرنطینه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 16 میلیون ایتالیایی قرنطینه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید