درخواست ایتالیا از وزارت علوم برای تحصیل دانشجویان ایتالیایی در ایران

خبرنگاران: معاون آموزشی وزارت علوم گفت: وزیر علوم ایتالیا در نامه ای خواهان تحصیل تعدادی از دانشجویان ایتالیایی در رشته های معماری شده است.

درخواست ایتالیا از وزارت علوم برای تحصیل دانشجویان ایتالیایی در ایران

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جمع دانشگاهیان مازندران با تاکید بر تهیه برنامه راهبردی دانشگاه مازندران، گفت: برنامه راهبردی انصافا جزو ضرورت های اولیه و بسیار مهم است، زیرا با داشتن برنامه حتی اگر بخشی از آن را هم انجام ندهیم بهتر از آن است که اصلا برنامه ای نداشته باشیم. افق آینده باید ترسیم گردد آن را جدی بگیرید، ما نیز هم شما را حمایت خواهیم کرد.

وی با تاکید برتقویت رشته های بین رشته ای خواهان تعریف شاخص های برنامه 1404 دانشگاه مازندران برای ده سال آینده به منظور حرکت در راستا افق نقشه علمی کشور شد.

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به اینکه سال گذشته جمعیت دانشجویان خارجی سه برابر سال قبل از آن بوده است، گفت: پیش بینی می گردد با توجه به دیپلماسی برجسته علمی دولت، زمینه برای تعاملات بین المللی افزایش یابد.

شریعتی نیاسر با اذعان به اینکه دانشگاه ها باید آماده سازی نمایند و زیرساخت های لازم را فراهم نموده و تماس ها و ارتباطات بین المللی را برقرار نمایند، اضافه نمود: علت اینکه بیشترین تراکم جمعیت خارجی ها را افغانی ها و عراقی ها تشکیل می دهند به خاطر محدودیت های بین المللی است که اگر این فشارها رفع گردد، قطعا از سایر کشورهای منطقه و حتی اروپایی هم جذب دانشجو خواهیم داشت.

معاون آموزشی وزارت علوم به نامه ارسالی وزیر علوم کشور ایتالیا درخصوص تحصیل تعدادی از دانشجویان ایتالیایی برای رشته های معماری و باستان شناسی در ایران اشاره نمود و تهیه بروشورهای معرفی دانشگاه به زبان انگلیسی، فعال کردن سایت انگلیسی دانشگاه، بازدید کارشناس روابط بین الملل دانشگاه از سایت های دانشگاه های کشورهای دیگر برای رصد دانشگاه های هم سطح و ایجاد ارتباط علمی را از راه های آماده سازی ساز و کار لازم برای جذب دانشجویان خارجی دانست.

فخرالدین اصغری آق مشهدی رئیس دانشگاه مازندران نیز در این نشست به معرفی دانشگاه مازندران و پتانسیل های موجود پرداخت و گفت: دانشگاه مازندران با دارا بودن 12 دانشکده و حدود 12 هزار دانشجو از ظرفیت خوبی در مقیاسهای مختلف برخوردار بوده، اخیرا براساس رتبه بندی موجود از نظر شاخص تعداد دانشیار و استاد نسبت به کل اعضای هیئت علمی، جز10 دانشگاه اول کشور هستیم یعنی حدود یک سوم اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران را دانشیار و استاد تشکیل می دهد.

رئیس دانشگاه مازندران کیفی سازی آموزش، تشکیل شورای بورس برای اولین بار دردانشگاه، ایجاد دوره پسادکتری را از جمله فعالیت های مهم یک سال اخیر بیان کرد و گفت: از وزارت علوم انتظار مساعدت در دریافت مجوز مرکز آموزش زبان فارسی داریم که این مهم در جذب دانشجویان خارجی نیز بسیار موثر است.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 7 آذر 1398 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3531

به "درخواست ایتالیا از وزارت علوم برای تحصیل دانشجویان ایتالیایی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ایتالیا از وزارت علوم برای تحصیل دانشجویان ایتالیایی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید