در پی سخنان وزیر دفاع انگلیس، چین مذاکرات تجاری با این کشور را لغو کرد

درحالی که قرار بود وزیر اقتصاد انگلیس برای مذاکرات تجاری راهی پکن گردد، سخنان وزیر دفاع انگلیس باعث لغو مذاکرات از سوی چین شد.

در پی سخنان وزیر دفاع انگلیس، چین مذاکرات تجاری با این کشور را لغو کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پس از آن که گوین ویلیامسون وزیر دفاع بریتانیا تهدید کرد که یک کشتی جنگی در اقیانوس آرام مستقر می نماید، هو چانهوا معاون نخست وزیر چین، مذاکرات تجاری خود را با فیلیپ هموند وزیر اقتصاد بریتانیا لغو کرد.

به نوشته روزنامه سان، قرار بود چانهوا، مذاکراتی تجاری را با هموند برگزار کند، اما در اعتراض به سخنان روز دوشنبه ویلیامسون، آن را لغو کرد. منبعی مطلع به این روزنامه گفت: خشم عظیمی کابینه را فراگرفته است. چیزی نمانده بود گوین جنگی را به راه بیندازد. این تیم می دانست که چین خشنود نخواهد بود.

اگر این مذاکرات با موفقیت انجام می شد می توانست دسترسی بریتانیا به بازاری به ارزش تقریبی 10.2 میلیارد پوند را تسهیل کند. این توافق همچنین می توانست موجب تقویت دولت بریتانیا گردد که در مخمصه برگزیت گرفتار شده است. این مذاکرات قرار بود ابتدای هفته آینده برگزار گردد، اما حالا این نشست لغو شده و در عوض پکن پیشنهاد داده که گفت وگوها در سطح مقام های پایین تر پیگیری گردد.

سفر با تور چین هیچوقت اینقدر ارزان نبوده است.

به نوشته این روزنامه، مقام های انگلیسی همچنان امیدوارند که به وسیله گفت وگو، مذاکرات تجاری با چین را احیا نمایند. همچنین منبعی از درون وزارت دفاع به این روزنامه گفت متن سخنرانی ویلیامسون قبل از آن که توسط وی خوانده گردد، به دفتر نخست وزیر و خزانه داری نشان داده شده بود.

انگلیس که در آستانه خروج از اتحادیه اروپاست، در کوشش است تا با کشورهای مختلف دنیا توافق های دوجانبه تجاری امضا کند. در این میان،توافق با چین به عنوان یکی از بزرگترین شرکای تجاری اتحادیه اروپا، برای لندن از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 فروردین 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1398 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 701

به "در پی سخنان وزیر دفاع انگلیس، چین مذاکرات تجاری با این کشور را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در پی سخنان وزیر دفاع انگلیس، چین مذاکرات تجاری با این کشور را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید