راه غلبه بر تحریم ها و عبور از مشکلات اقتصادی، گردشگری است

به گزارش جعبه مهر، یک نماینده مجلس گفت: گردشگری راه غلبه بر تحریم ها و عبور از مشکلات اقتصادی است و در این برهه می تواند به ما بسیار کمک کند.

راه غلبه بر تحریم ها و عبور از مشکلات اقتصادی، گردشگری است

زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی عصر دیروز دوشنبه 5 شهریور 97 در حاشیه بازدید از نمایشگاه شهر گردشگر در گفت و گو با خبرنگار جعبه مهر با اشاره به تاثیرات بسیار مثبت گردشگری در حوزه اقتصادی گفت: در حالی که امروز، با تحریم ها روبه رو هستیم و فشارهای اقتصادی بر کشور ما تحمیل گردیده است، تنها راه غلبه بر این تحریم ها توجه به گردشگری و توسعه این صنعت است.

او اضافه کرد: خوشبختانه ایجاد نمایشگاه شهر گردشگر فرصتی را فراهم آورده است تا قابلیت ها و فرصت های گردشگری به شکل هرچه بهتر از سوی استان های مختلف به سرمایه گذاران معرفی گردد.

او اضافه کرد: اماکن فرهنگی تاریخی و جاذبه های بی نظیری در ایران داریم که ناشناخته هستند و احتیاج به معرفی و تبلیغات بیشتری دارند و اگر این جاذبه ها به خوبی معرفی گردد علاوه بر این که مردم برای بازدید از آن ها تشویق می شوند، سرمایه گذاران نیز برای سرمایه گذاری ترغیب خواهند شد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: دولت و مجلس در کنار یکدیگر هستند و باید با کمک هم بتوانیم به رونق این صنعت بیش از پیش کمک کنیم و در این خصوص درخواست و انتظار ما از دولت این است که به بخش خصوصی بیش از پیش بها دهد و در برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها نقش بخش خصوصی پررنگ تر دیده گردد.

سعیدی به بوم گردی به عنوان یک ظرفیت جدید در کشور اشاره نمود و اضافه کرد: توجه به این ظرفیت می تواند موجب اشتغال و درآمدزایی حتی در مناطق محروم و روستایی گردد و خوشختانه سازمان میراث فرهنگی به این موضوع ورود خوبی داشته است.

او در خاتمه صحبت های خود خاطر نشان کرد: مشکل اشتغال یک ابرمشکل به حساب می آید که توجه به صنعت گردشگری می تواند باعث گردد تا بر این ابرمشکل پیروز شویم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 13 آبان 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 205

به "راه غلبه بر تحریم ها و عبور از مشکلات اقتصادی، گردشگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه غلبه بر تحریم ها و عبور از مشکلات اقتصادی، گردشگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید