سهم عمده ای از 890 هزار شغل هالیوود بخاطر کرونا از دست رفته است

به گزارش جعبه مهر، صنعت سرگرمی آمریکا در طی بحران پاندمی کرونا تا کنون بیش از 80 درصد از 890 هزار شغل خود را از دست داده است. کارشناسان این آمار را هراسناک توصیف کردند.

سهم عمده ای از 890 هزار شغل هالیوود بخاطر کرونا از دست رفته است

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از هالیوود ریپورتر، کاترین بارگر، رئیس هیئت ناظران لس آنجلس، آماری را که از جلسه روز سه شنبه کارگروه اقتصادی به دست آمد را اعلام کرد.

روز چهارشنبه، کاترین بارگر، آماری هراسناک منتشر کرد که نشان می دهد تا چه اندازه همه گیری بیماری ویرانگر کووید 19 بر روی حرفه های صنعت سرگرمی تاثرگذار بوده است.

وی گفت: بخش اعظمی از تعداد 890 هزار کارکنان صنعت فیلم و سرگرمی هالیوود به دلیل تعطیلی گسترده با هدف جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، بیکار شده اند.

در این جلسه که به تاثیر کرونا بر کلیه مشاغل پرداخته شد اعلام شد که یک میلیون نفر کار خود را در لس آنجلس از دست داده اند و حتی رستوران ها نیز بیش از 80 درصد از کارکنان خود را اخراج کرده اند.

طبق این آمار از دوازدهم ماه مارس تا کنون 4 میلیون و 600 هزار نفر تنها در ایالت کالیفرنیا از کار بیکار شده اند که اینچنین آماری حتی در دوره رکود بزرگ اقتصادی آمریکا نیز ثبت نشده است. به گفته خانم بارگر، تاثیر پاندمی کرونا بر مشاغل کوچک به حدی بوده که بخشی از آن هیچگاه قابل بازگشت به شرایط قبل نخواهد بود ازینرو ضرورت بازگشایی هرچه زودتر مشاغل و بخش های اقتصادی و هنری احساس می شود هرچند باید در شرایطی کاملا ایمن بازگشایی ها صورت گیرد و جامعه از جنبه جلوگیری از اثرات شیوع ویروس کرونا مهیا باشد.

بارگر گفت: راهنمایی بهداشت عمومی باید در اولویت هر اقدامی باشد که قرار است انجام شود. زمان مبنا و اولویت اصلی است و کارها باید با مسئولیت پذیری انجام شود.

او در این جلسه اعلام کرد که چهارم جولای برای شروع بازگشایی ها خرده فروشی ها، رستوران ها و مال ها تعیین شده است. او البته چهارشنبه بازگشایی مراکز تفریحی را هم به این فهرست افزود و حتی از بازگشایی زود هنگام برخی از بخش ها قبل از چهارم جولای خبر داد.

این کارگروه شامل 13 عضو است که به کنندگی از مشاغل، تجاری، خدماتی، زیرساخت ها، صنایع غذایی، هنر و فرهنگ، رسانه های دیجیتال، غیر انتفاعی، ورزش و بخش های آموزش و پرورش، که هر یک طرح ها و برنامه های خود را در مورد نحوه بازگشایی به بهترین شکل ارائه می دهند.

در این کارگروه، جف شل مدیرعامل کمپانی یونیورسال، کننده بخش فیلم و رسانه های دیجیتال است.

امید کنونی این است که اکثریت قریب به اتفاق سالن های سینما در ایالات متحده به موقع بازگشایی شوند چراکه دو فیلم بسیار مهم Tenet از کریستوفر نولان، که قرار است در تاریخ 17 جولای و یک هفته بعد نیز فیلم مولان محصول دیزنی در 24 جولای اکران خواهند شد و پس از شرایط بحرانی فعلی میتواند شروع بسیار خوبی برای سینماداران و فیلمسازان باشد.

لس آنجلس و نیویورک به ترتیب دو بازار بزرگ سینماروهای کشور از نظر درآمد، برای این برنامه ها به ویژه در مورد فیلم سینمایی Tenet بسیار حائز اهمیت هستند.

سینماها، مانند سایر مشاغل عمومی، آماده هستند اقدامات فاصله گذاری اجتماعی، از جمله کاهش صندلی را طبق دستور مقامات بهداشت محلی اعمال کنند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6223

به "سهم عمده ای از 890 هزار شغل هالیوود بخاطر کرونا از دست رفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم عمده ای از 890 هزار شغل هالیوود بخاطر کرونا از دست رفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید