شهردار مشهد: ظرفیت بهشت رضا (ع) رو به اتمام است

به گزارش جعبه مهر، شهردار مشهد گفت: اکنون ظرفیت بهشت رضا (ع) رو به اتمام است و این طور به نظر می رسد که باید عمده ظرفیت خود را در این آرامستان معطوف به رسیدگی به فضا های عمومی و تسهیل بیشتر در امر زیارت اهل قبور نماییم.

شهردار مشهد: ظرفیت بهشت رضا (ع) رو به اتمام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی امروز، 30 خرداد ماه، در افتتاح پروژه به سازی و مناسب سازی جهت دسترسی به آرامستان بهشت رضوان، عنوان نمود: در حال حاضر پروژه های زیادی در نقاط مختلف شهر در حال انجام است. با توجه به این موضوع امیدواریم تیر ماه سال جاری به طور میانگین، هر روز شاهد افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی یک پروژه باشیم.

وی ادامه داد: کارکنان این پروژه در طی چهار ماه گذشته، با وجود شیوع ویروس کرونا علی رغم این که کارشان چندین برابر شده بود، به بهترین شکل و با رعایت تمامی نکات بهداشتی به مردم خدمات رسانی کردند.

شهردار مشهد در مورد حضور مردم در کنار مدیریت شهری، اظهار کرد: تمام کوشش ما برای کسب رضایت مردم است. بسیاری از اوقات فراتر از وظایفی که روی کاغذ است را وظیفه خود می دانیم و به مردم خدمات رسانی می کنیم. حضور گروه های محلی و افرادی که از این خدمات استفاده خواهند کرد در کنار ما، سبب قوی تر شدن پیوند میان مردم و مدیریت شهری می گردد.

کلائی اعلام نمود: افتتاح پروژه ساماندهی و بهسازی راه دسترسی آرامستان بهشت رضوان از دو جهت اهمیت دارد. این امر سبب بهبود و ایمن شدن راه دسترسی برای ساکنان یازده روستای بخش مرکزی مشهد خواهد شد که در کنار آن دسترسی مردم به آرامستان بهشت رضوان تسهیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مدیریت شهری در حاشیه و خارج از حریم شهر مشهد بسیاری از خدمات را نمی تواند ارائه دهد، تاکید نمود: ما مدام دنبال پیدا کردن راه هایی هستیم تا به تناسب شهر و فرا شهر مشهد با حمایت فرمانداری شهرستان مشهد خدماتی ارائه دهیم.

شهردار مشهد با بیان اینکه پروژه بهسازی و مناسب سازی جاده بهشت رضوان یکی از نمونه های آن است، اضافه کرد: اکنون ظرفیت بهشت رضا (ع) رو به اتمام است. این طور به نظر می رسد که باید عمده ظرفیت خود را در این آرامستان معطوف به رسیدگی به فضا های عمومی و تسهیل بیشتر در امر زیارت اهل قبور نماییم.

کلائی بیان نمود: با توجه به این موضوع باید به سمتی حرکت کنیم که آرامستان اصلی شهر مشهد که خدمات پایه برای کفن و دفن را ارائه می دهد، بهشت رضوان باشد. باید ظرف مدت 6 ماه آینده مطالعات مورد احتیاج، آماده شدن اسناد و انتخاب پیمانکار جهت احداث راه دسترسی اصلی به آرامستان بهشت رضوان از کنار گذر شمالی مشهد انجام گردد. باید بتوانیم تا سرانجام فصل پاییز عملیات اجرایی این جهت را آغاز کنیم، زیرا یکی از احتیاج های مهم مردم برای استفاده از آرامستان بهشت رضوان ایجاد جهت دسترسی اصلی به آن است.

وی ادامه داد: هرچند خدماتی که در حال حاضر در بهشت رضوان ارائه می گردد، خدمات مناسبی است و قابل مقایسه با سال گذشته نیست. من نسبت به افزایش سرعت ارائه خدمات در این آرامستان تاکید دارم. درحال حاضر پروژه های زیادی در نقاط مختلف شهر درحال اجرا است و با توجه به این موضوع امیدوارم بتوانیم به طور میانگین در تیرماه سال جاری هر روز شاهد افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی یک پروژه باشیم.

شهردار مشهد اعلام نمود: از همکارانم می خواهم همانطور که طی سه سال گذشته هر پروژه ای را که آغاز کردند در زمان خودش به سرانجام رساندند، با همان قوت و سرعت قبلی کار خود را ادامه داده و زمان بندی پروژه ها را مورد توجه قرار دهند.

کلائی با بیان اینکه تیرماه سال جاری را ماه پر از پروژه می دانم، اضافه کرد: امیدوارم سال 99 سالی پررونق برای پروژه های شهری و سالی پر فایده برای مردم باشد. همچنین مدیریت شهری نیز بتواند در سایه توجهات حضرت رضا (ع) خدمات بیشتری به مردم ارائه دهد.

70 درصد بهشت رضا (ع) پر شده است

همچنین در ادامه این مراسم، مهدی یعقوبی، معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه نبود جاده مناسب یکی از علل استقبال نشدن از آرامستان بهشت رضوان است، اظهار کرد: برای برطرف این مشکل در مرحله اول جهت دسترسی فعلی از جاده کلات به عنوان جهت فرعی، مناسب سازی و به سازی شد و مطالعات برای احداث جهت اصلی به آرامستان بهشت رضوان نیز آغاز شده است.

وی اضافه کرد: بیش از 70 درصد مساحت آرامستان بهشت رضا (ع) از سال 54 تا کنون برای دفن متوفیان مورد استفاده قرار گرفته است. به همین علت از مهر 95 آرامستان بهشت رضوان با 188 هکتار وسعت افتتاح شد که تا کنون تنها 1035 نفر در آن دفن شده اند.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه یکی از دلایلی که این آرامستان تا به امروز آن طور که باید مورد استقبال واقع نشده، نبود راه دسترسی مناسب به آن است، عنوان نمود: مشاور، برای برطرف این مشکل هفت محور برای دسترسی به این آرامستان پیشنهاد داده است که از این میان راه دسترسی اصلی به وسیله کنارگذر شمالی به عنوان بهترین جهت انتخاب شد که مطالعات اجرای آن آغاز شده است.

یعقوبی ادامه داد: در حال حاضر برای دسترسی به آرامستان رضوان از جهت فرعی واقع در جاده کلات استفاده می گردد که پیش از این با عرض 5 متر برای تردد نا ایمن، خطر آفرین و جواب گوی احتیاج 12 روستای اطراف نیز نبود. به همین دلیل شهرداری مشهد بهسازی، تعریض و مناسب سازی این جهت را در دستور کار خود قرار داد.

وی تشریح کرد: اکنون با انجام اصلاحات هندسی، نصب علائم ترافیکی، زیرسازی و انجام روکش آسفالت عرض جاده دسترسی به آرامستان بهشت رضوان از 5 متر به 12 متر افزایش پیدا نموده و این جاده خطر آفرین برای تردد مردم به ویژه ساکنان یازده روستای اطراف ایمن سازی و استاندارد شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه پر شدن 70 درصد از ظرفیت بهشت رضا (ع)، ترافیک سنگین جهت های دسترسی و دوری راه این آرامستان برای ساکنان سایر نقاط شهر مشهد، از مسائل فعلی آرامستان بهشت رضا (ع) است، گفت: با توجه به این موضوع بهشت رضوان قرار است به عنوان آرامستان اصلی شهر به مردم شمال و شمال غرب مشهد خدمات رسانی کند.

یعقوبی تاکید نمود: با توجه به این امر برنامه ریزی ها و مطالعات احداث جهت اصلی دسترسی به بهشت رضوان به وسیله کنارگذرشمالی آغاز شده و در آینده جایگزین جهت کنونی خواهد شد.

همچنین در ادامه این مراسم رمضان علی فیضی، رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد؛ بیان نمود: در این دوره شورای اسلامی شهر مشهد با وجود شهرداری توانمند، کار کردن در مجموعه مدیریت شهری کفش آهنین و گام هایی محکم و بلند می طلبد. مدیریت شهری مشهد در توسعه شهر، رویکردی متوازن و عدالت محور داشته است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در این دوره از شورای شهر و مدیریت شهری مشهد شاهد کوشش های ارزشمندی برای جلب و افزایش رضایت عمومی هستیم. پروژه های مدیریت شهری برای استفاده شهروندان اجرا می گردد که هدف از آن رضایت شهروندان است لذا مردم و شهروندان نیز باید پای ثابت آن باشند.

این عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه مدیریت شهری مشهد در این دوره خدمات چشمگیر و بی مانندی را در نقاط، مختلف شهر چه در مرکز و چه درحریم شهر ارائه نموده است، تاکید نمود: شورای پنجم و مدیریت شهری در این دوره در توسعه شهر رویکردی متوازن و عدالت محور داشته است. از جمله این اقدامات می توان به بهسازی و مناسب سازی محور دسترسی به آرامستان بهشت رضوان، بزرگراه اتصال محمدآباد به طرق، جاده دسترسی شهید بسکابادی و ... اشاره نمود.

رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه از منظر مدیریت شهری و شورای پنجم بخش مرکزی، رضویه، مشهد و روستا های اطراف با یکدیگر تفاوتی ندارند، اضافه کرد: مدیریت شهری و شورای شهر خود را خادم مردم می داند. بهسازی و مناسب سازی جهت دسترسی به بهشت رضوان یکی از مصادیق همین رویکرد است. این پروژه برای رفاه حال ساکنان 11 روستا و شهروندان مشهد اجرا و امروز افتتاح شد.

لازم به ذکر است؛ پروژه جهت دسترسی به آرامستان بهشت رضوان و یازده روستای بخش مرکزی مشهد که امروز افتتاح شد به طول 7 کیلومتر است که یکی از راه های فرعی دسترسی به بهشت رضوان و یازده روستای بخش مرکزی است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6660

به "شهردار مشهد: ظرفیت بهشت رضا (ع) رو به اتمام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار مشهد: ظرفیت بهشت رضا (ع) رو به اتمام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید