طعنه دیپلمات روس به آمریکا درباره استفاده از قطعنامه 2231 علیه ایران

به گزارش جعبه مهر، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در پیامی در توئیتر نوشت که آمریکا در حالی مدعی داشتن حقوقی در قطعنامه 2231 علیه ایران دارد که هیچ اشاره ای به تعهدات خود در این قطعنامه برای حفظ برجام نمی کند.

طعنه دیپلمات روس به آمریکا درباره استفاده از قطعنامه 2231 علیه ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین الملل در وین در پیامی در توئیتر به ادعای آمریکا درباره داشتن حقوقی تحت قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل اشاره کرد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: مقامات آمریکایی مدعی هستند که آمریکا حقوقی تحت قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل دارد اما هیچ کلمه ای درباره تعهدات آمریکا (در این قطعنامه) که به همراه حقوق آمده نمی گویند به ویژه، درباره خودداری از اقداماتی که احرای تعهدات تحت برنامه جامع اقدام مشترک را تضعیف می کند. (پاراگراف 2 از قطعنامه 2231).

ممنوعیت های مربوط به فروش سلاح به ایران به موجب مفاد قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد از روز 18 اکتبر 2020 (27 مهر 1399) برداشته خواهد شد. مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا طی روزهای اخیر رهبری تلاش هایی را برای جلوگیری از اتمام این تحریم ها به عهده گرفته، اما رویترز گزارش داده احتمالاً این تلاش به بن بست خواهد خورد.

دولت آمریکا در روزهای گذشته قطعنامه ای را میان شماری از اعضای شورای امنیت توزیع کرده که خواستار تمدید این تحریم ها علیه ایران است. با این حال، تصویب این قطعنامه منوط به موافقت 9 عضو شورای امنیت و عدم وتو از سوی روسیه و چین است.

دولت آمریکا تنها می تواند امیدوار به جلب حمایت فرانسه، بریتانیا و آلمان به عنوان سه عضو اروپایی برجام باشد. چین و روسیه به عنوان دو عضو دارای حق وتو در شورای امنیت به احتمال زیاد با هر گونه تلاش از سوی آمریکا برای تمدید این تحریم ها مخالفت خواهند کرد.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5993

به "طعنه دیپلمات روس به آمریکا درباره استفاده از قطعنامه 2231 علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طعنه دیپلمات روس به آمریکا درباره استفاده از قطعنامه 2231 علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید