ماجرای بازداشت خلبان پرواز 1152 تهران-بیروت ماهان

به گزارش جعبه مهر، یک منبع آگاه در صنعت هوانوردی گفت: خلبان و کروی پروازی برای ارائه پاره ای توضیحات و مصاحبه درباره مکالمه ای که با جنگنده های آمریکایی داشته اند، فراخوانده شدند.

ماجرای بازداشت خلبان پرواز 1152 تهران-بیروت ماهان

یک منبع آگاه در مصاحبه با مهر درباره آخرین شرایط هواپیمای پرواز 1152 تهران-بیروت ماهان گفت: فعلاً منتظریم برخی دیتا ها از سوریه ارسال شود؛ همچنین کارشناسان دفتر سوانح هوایی سازمان هواپیمایی هم در حال بررسی موضوع هستند.

وی ادامه داد: ملاک تصمیم گیری درباره این اتفاق، مصاحبه با خلبان، پیاده سازی اطلاعات جعبه سیاه هواپیما، دریافت اطلاعات از مراقبت پرواز سوریه و رادار های این کشور هستند و برای اظهار نظر قطعی درباره پرواز 1152 اهمیت بالایی دارند.

این منبع آگاه گفت: علی عابدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی و از نهاد های وابسته به سامان ملل) در خصوص سانحه دیشب مکاتبه کرده است که جزئیات آن بعداً اعلام می شود.

وی با رد شایعه بازداشت خلبان و کروی پروازی افزود: وقتی این هواپیما به کشور برگشته، افراد مسئول با آن ها مصاحبه می کنند که اتفاقات رخ داده را توضیح دهند؛ همچنین بازرسان سازمان هواپیمایی کشوری هواپیما را بازرسی کرده اند و سالم بودن آن را تأیید کرده اند و این هواپیما در خط پروازی قرار گرفته است.

این منبع آگاه یادآور شد: طبق مقررات کروی پروازی باید استراحت کنند؛ سازمان هواپیمایی کشوری هنوز هیچ تصمیمی در ارتباط با عدم پرواز کرو نگرفته است تنها نهادی که می تواند تصمیم بگیرد که این کرو پرواز نکنند، سازمان مذکور است که تا زمان خاتمه بررسی مستندات، تصمیمی در این خصوص اتخاذ نمی شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6833

به "ماجرای بازداشت خلبان پرواز 1152 تهران-بیروت ماهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای بازداشت خلبان پرواز 1152 تهران-بیروت ماهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید