نحوه استفاده از رنگ فیروزه ای در دکوراسیون اتاق خواب

به گزارش جعبه مهر، در چند سال اخیر میزان استفاده از رنگ فیروزه ای در دکوراسیون افزایش چشم گیری داشته است. این رنگ جذابیت خاصی دارد که در هیچ رنگ دیگری دیده نمی گردد، بعلاوه خیلی راحت و سریع با هر دکوراسیونی مچ می گردد. بنابراین بدون اینکه نگران ظاهر و چیدمان اتاق خود باشید، با خیال راحت می توانید این رنگ را در هر قسمت و به هر میزانی که می خواهید بهره ببرید. اما وقتی نوبت به انتخاب سایه ها و تناژهای رنگ فیروزه ای می رسد، ممکن است خود را در سردرگمی و شک و تردید ببینید چرا که فیروزه ای، زیر مجموعه بسیار وسیعی دارد.

نحوه استفاده از رنگ فیروزه ای در دکوراسیون اتاق خواب

گاهی می توان برخی رنگ ها را فقط برای یک نوع دکوراسیون انتخاب و استفاده کرد اما برخی رنگ ها از نظر ظاهری، زیبایی و تاثیرگذاری روحی و روانی در حدی هستند که به راحتی قابلیت مَچ شدن با بیشتر سلیقه ها را خواهند داشت، فیروزه ای یکی از این رنگ هاست.

در دنیای پر رنگ و لعاب این روزها، دیگر نمی توان فقط از رنگ های معین و تکراری مانند سفید، قهوه ای، بنفش و… چه در رنگ وسایل خانه و چه در رنگ دیوارها و… استفاده کرد بلکه طراحان دکوراسیون و سازندگان وسایل منزل کاری نموده اند که امروزه تقریباً تمامی رنگ ها، چه رنگ های ملایم و ساده و چه رنگ های جیغ و حتی جلف! نیز به خوبی در تمامی نقاط منزل و هر مکان دیگری استفاده می شوند.

رنگ فیروزه ای در دکوراسیون را می توان در هر چیزی استفاده کرد؛ دیوارها، کمد، کف، پرده ها، مبل ها و خلاصه هر شیئی که در فضای داخلی از آن استفاده می شود. رنگ فیروزه ای در دکوراسیون می تواند از تخت خواب شما شروع شود در کنار تناژی دیگر از همین رنگ در دیوارهای اتاق خواب، ترکیب این دو محشر خواهد شد. فیروزه ای را می توان در اتاق کودک برای تمامی وسایل کودک به کار برد؛ کمدها، تخت خواب، میز تحریر و حتی چراغ مطالعه. می بینید؟! پس می توان فیروزه ای را در هر جایی و هر شرایطی با کمی تجربه و دقت به خوبی استفاده کرد بدون اینکه نگرانی از به هم ریختن فرم و ترکیب دکوراسیون خود داشته باشید.

استفاده از رنگ فیروزه ای در دکوراسیون لذت و صندلی خود را دارد و می تواند هر فضایی را از شکل و فرم سابق خارج نموده و آنچنان جذابیتی به محیط ببخشد که در هر ساعت از شبانه روز و در هر فصلی، این رنگ سبب تلطیف روحیه و آرامش شود.

برای همه گاهی پیش آمده که ندانند چه رنگی را برای اتاق خواب خود انتخاب نمایند. قبلاً تنها رنگی که برای اتاق ها و کل خانه استفاده می شد بیشتر رنگ سفید و البته گاهی کرمی بود اما سالیان سال است استفاده از رنگ های جذاب مانند فیروزه ای در منزل به خوبی رواج یافته است؛ رنگ فیروزه ای در دکوراسیون اتاق خواب به شدت زیبا و روح نواز خواهد شد. استفاده صحیح و حرفه ای از تناژهای مختلف این رنگ می تواند جذابیت آن را دهها برابر کند.

رنگ فیروزه ای در دکوراسیون اتاق ها را می توان با ترکیب چندین رنگ با هم مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثال می توان دیوارها را فیروزه ای و تخت خواب را به رنگ قهوه ای سیر انتخاب کرد تا زمانی که تخت به دیوار چسبیده، این تضاد رنگی سبب جذابیت هر دو (تختخواب و دیوار فیروزه ای) شود. و یا می توان فقط سقف اتاق خواب را به رنگ فیروزه ای درآورد و سپس با یک چراغ آویز و یا لوستر زیبا که از رنگی متضاد و اغلب تیره انتخاب شده است، بهترین دکورسیون اتاق خواب را ایجاد کرد؛ دراز کشیدن روی تخت و خیره شدن به چنین سقفی بسیار لذت بخش خواهد بود.

حتی می توان ابتدا کف اتاق خواب را با موکت هایی به رنگ خاکستری که یکی از بهترین رنگ ها در کنار فیروزه ای ست موکت کرد و سقف را نیز دقیقاً به همین رنگ یعنی خاکستری نقاشی کرد. سپس می توانید تمامی دیوارها را به رنگ فیروزه ای روشن و یا سیر به زیبایی هر چه تمامتر نقاشی کنید. رنگ فیروزه ای در دکوراسیون این اتاق خواب پس از تمام شدن، فضایی ایجاد می نماید که واقعاً روحنواز است. پس از سرانجام کار هم می توانید با انواع قاب عکس و البته شلف دیواری به رنگ قهوه ای، مشکی و… یکی از بهترین دکوراسیون ها را برای اتاق خواب خود ایجاد کنید.

برای اینکه انتخاب راحت تری داشته باشید یهتر است قبل از انتخاب رنگ نگاهی به مدل ها و نحوه اجرای رنگ فیروزه ای در دکوراسیون اتاق های منزل بیاندازید. با این کار حداقل ایده و آگاهی بیشتری در اختیارتان قرار می گیرد و براساس این آگاهی راحت تر می توانید سایه مورد نظرتان را انتخاب کنید. مثلا برخی از دکوراسیون ها قسمت کمد و قفسه های اتاق خواب را به رنگ فیروزه ای در می آورند در حالی که باقی قسمت های اتاق سفید رنگ است، سپس رنگ این قسمت را با روتختی و روبالشی به رنگ فیروزه ای ترکیب می نمایند و دیزاینی شیک و با کلاس بوجود می آورند. بنابراین اگر با دقت نگاه کنید، نکات مفیدی عایدتان خواهد شد. لطفا برای آشنایی بیشتر تا سرانجام همراه سایت اتاق باشید.

مثالی که در بالا زدم در شکل اول پایین بخوبی اجرا شده است. همانطور که مشاهده می کنید، کمد دیواری توکار پشت تخت خواب به رنگ آبی فیروزه ای درآمده و استفاده هوشمندانه ای از فضا شده است. نکته جالب دیگر لوستری شیکی است که درست بالای تخت خواب نصب شده، خود تخت خواب نیز بسیار زیبا با روتختی و روبالشی های فیروزه ای تزیین شده است. اتاق خواب دوم اما تمام دیوارها و حتی سقف را یکدست به رنگ فیروزه ای تزیین نموده است. در مقابل تمام مبلمان و وسایل دوری اتاق نیز به رنگ روشن و سفید انتخاب شده اند تا به زیبایی هر چه تمام تر در زمینه تیره اتاق خودنمایی نمایند.

در ابتدای مطلب عرض کردم که رنگ فیروزه ای سایه های و تناژهای مختلف زیادی دارد. یکی از این سایه های تاریک را در شکل اول پایین مشاهده می فرمایید. در این اتاق خواب علی رغم مساحت کم از سایه تیره رنگ فیروزه ای استفاده شده اما سقف و درب و تخت خواب با رنگ سفید تزیین شده اند تا فضای اتاق خیلی تاریک دیده نشود. نتیجه این کار خلق محیطی شیک و با کلاس و در عین حال گرم و رمانتیک شده است. اتاق خواب دوم دقیقا خلاف مدل اول عمل نموده، در اینجا با اینکه فضا عظیم تر است، اما از رنگ روشن فیروزه ای استفاده شده است البته در عوض کفپوش اتاق خواب کاملا تیره است.

اتاق خواب بعدی یکی از زیباترین سایه های رنگ فیروزه ای در دکوراسیون کلاسیک را بکار گرفته است. همانطور که در شکل اول پایین مشاهده می کنید همه چیز این اتاق سرجایش است. رنگ که حرفی برای گفتن نمی گذارد. لوستر سقفی و لامپ دیواری کریستالی به کلاس دکوراسیون افزوده است و در نهایت تخت خواب امروزی با تاج بلند، دیزاین این اتاق خواب را به سر حد کمال رسانده است. در اینجا بازهم می بینید که رنگ فیروزه ای چقدر خوب با رنگ سفید ترکیب می شود. در اتاق خواب بعدی از سایه روشن فیروزه ای در کنار مبلمان چوبی تیره رنگ ساخته شده از چوب درخت گیلاس استفاده می نماید.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را نیز خوانده اند:

دکوراسیون اتاق خواب زیر پوشیده در ابریشم و ساتن و همینطور یک رنگ آبی یخی بسیار زیبا و لوکس است. تخت خواب و تمامی مبلمانی که در این اتاق جلب توجه می نمایند، تاثیر گذاری خود را مدیون رنگ زمینه ای آرامش بخش هستند که چشم ها را به آرامی به سمت سایر عناصر جذاب اتاق هدایت می نماید. اتاق خواب دوم در پایین برخلاف مدل اول دیزاینی کاملا ساده و مدرن دارد. ترکیب رنگ سفید و رنگ فیروزه ای در دکوراسیون این اتاق خواب، در کنار دو عدد لامپ آباژور زیبا همه چیز را خواستنی و کافی نشان می دهد.

و در نهایت می رسیم به یک نکته ضروری، همانطور که در عکس ها مشاهده کردید، همه اتاق خواب ها علاوه بر استفاده از رنگ زیبا (در اینجا آبی فیروزه ای) ، از لوازمی با طراحی دقیق و مطابق با دکوراسیون بهره می بردند. همه جذابیت دکوراسیون یک اتاق خواب به رنگ آن نیست، حضور عناصر کم اهمیتی مانند لوستر سقفی، میز پاتختی، تابلو نقاشی گاهی اوقات می تواند بیشترین تاثیر گذاری را در دکوراسیون داخلی داشته باشد. عناصر عظیم تر مانند تخت خواب به اندازه کافی در راس توجه قرار می گیرند اما چیزی که کمتر به آنها توجه می شود، نوع تزیین آنهاست، مسلما نوع روتختی و روبالشی و حتی نوع چیدمان آنها بروی تخت خواب نیز می تواند یاری بسیار زیادی به زیبایی دکوراسیون اتاق خواب کند.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: اتاق
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8277

به "نحوه استفاده از رنگ فیروزه ای در دکوراسیون اتاق خواب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه استفاده از رنگ فیروزه ای در دکوراسیون اتاق خواب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید