هشدار درباره نگهداری مواد ضدعفونی کننده در خودرو

به گزارش جعبه مهر، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران ضمن هشدار درباره نگهداری از ضدعفونی کننده های حاوی الکل در خودرو گفت: تاکید ما به این است که شهروندان مواد ضدعفونی کننده را داخل خودرو رها نکنند.

هشدار درباره نگهداری مواد ضدعفونی کننده در خودرو

به گزارش خبرنگاران، سید جلال ملکی در گفتگو با ایسنا درباره خطر نگهداری الکل و محلول های ضد عفونی در خودروها اظهار کرد: پس از شیوع ویروس کووید 19 موادضدعفونی کننده حاوی الکل یکی از موادی است که شهروندان برای ضدعفونی کردن دست ها و سطوح از آن استفاده می کنند. به طوری که در بسیاری از خودروها ضدعفونی کننده های الکلی موجود است.

وی گفت: با گرم تر شدن هوا خطر نگهداری این مواد در خودروها نیز افزایش پیدا می کند. هر چند این مواد خودبه خود آتش نمی گیرد اما اگر تحت شرایط خاصی در معرض نور خورشید قرار بگیرند امکان آتش دریافت آن ها وجود دارد. بر این اساس اسپری های ضدعفونی کننده، بطری ها و ظروف حاوی الکل که در خودرو نگهداری می شوند، ممکن است منفجر یا دچار آتش سوزی شوند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه الکل قدرت انفجار زیادی ندارد اما در شرایط خاص باعث آتش سوزی می شود،اظهارکرد: اگر الکل در فضای بسته ای مثل خودرو زیر تابش مستقیم نور آفتاب قرار گیرد، سرعت تبخیرش افزایش پیدا می کند و ترکیب قابل اشتعالی را ایجاد می کند. در این شرایط اگر از منبعی حرارتی مثل فندک و کبریت استفاده شود بخار الکل موجب وقوع حریق می شود.

وی افزود: در شرایطی که مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل داخل خودرو در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند، شیشه ها مثل ذره بین عمل می کنند و حرارت را چندین برابر افزایش می دهند. پس خطر این دسته از آتش سوزی ها وجود دارد.

ملکی در پایان گفت: تاکید ما به این است که شهروندان مواد ضدعفونی کننده را داخل خودرو رها نکنند همچنین همانطور که پیش از این هشدار داده بودیم نباید این مواد در دسترس بچه ها قرار داده شود همچنین زمانی که قصد دارند دست های خود و سطوح داخل خودرو را ضدعفونی کنند بهتر است پنجره ها باز باشد یا در صورت امکان این اقدام را خارج از فضای خودرو انجام دهند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6033

به "هشدار درباره نگهداری مواد ضدعفونی کننده در خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره نگهداری مواد ضدعفونی کننده در خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید