هشدار سفیر انگلیس درباره گام های بعدی ایران در کاهش تعهدات برجامی

به گزارش جعبه مهر، سفیر انگلیس در ایران گفت: خروج آمریکا از برجام ضربه بزرگی به این تفاهم نامه وارد نموده است؛ نمی توان تاثیر تحریم ها را بر طرف کرد اما ما با حسن نیت در حال همکاری با ایران هستیم تا راه هایی را پیدا کنیم که بتوان وضعیت را بهتر کرد.

هشدار سفیر انگلیس درباره گام های بعدی ایران در کاهش تعهدات برجامی

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش جعبه مهر، راب مک ایر با انتشار ویدئویی در صفحه سفارت انگلیس در ایران در اینستاگرام ادامه داد: به عنوان سفیر بریتانیا زمان زیادی را صرف می کنم تا تعهدات کشورم را نسبت به برجام شرح دهم. این تعهد ما حقیقی است. ما به همراه فرانسه، چین و روسیه کوشش های بسیاری می کنیم تا ایران از مزایای برجام برخوردار باشد.

وی گفت: در هفته های آینده تصمیم های مهمی درباره آینده برجام پیش روی ایران خواهد بود. ما می خواهیم این تفاهم نامه باقی بماند بنابراین امروز در نظر دارم اشتباه بودن دو برداشت راجع به برجام را شرح دهم؛ اینکه اروپا تعهدات خود را نسبت به برجام انجام نمی دهد و اینکه ایران از تفاهم نامه هیچ نفعی نبرده است.

مک ایر گفت: در چارچوب برجام طرف اروپایی چهار تعهد را قبول کرد. اول، برداشتن تحریم های اتحادیه اروپا، دوم، تحریم های چندجانبه بین المللی علیه سازمان ها و افراد ایرانی و نیز تحریم هایی که علیه قسمت های عمده و بزرگ اقتصاد ایران بود، سوم، یاری به ایران برای پیشبرد یک برنامه هسته ای غیرنظامی که در حال اجرا آن هستیم و در نهایت، ارتقای سطح تجارت بین ایران و اروپا که برای انجام آن نهایت کوشش خود را انجام می دهیم و به همین دلیل ماه گذشته از بیش از 100 شرکت برای تجارت با ایران حمایت کردیم.

این دیپلمات بریتانیایی اعلام کرد: پیداکردن راه چاره دیپلماتیک بسیار ضروری و ممکن است اما بسیار نامطلوب خواهد بود اگر ایران قدم هایی را بردارد که باعث فروپاشی برجام گردد؛ تفاهم نامه ای که برای ایران، این کشور بی نظیر مزایای مهمی به همراه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3358

به "هشدار سفیر انگلیس درباره گام های بعدی ایران در کاهش تعهدات برجامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سفیر انگلیس درباره گام های بعدی ایران در کاهش تعهدات برجامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید