پیش بینی قیمت نفت در سال آینده

به گزارش جعبه مهر، خبرنگاران: طبق نظرسنجی رویترز، قیمت نفت در نتیجه فروپاشی توافق میان تولیدکنندگان عظیم در مورد محدودیت عرضه و افت تقاضا به دلیل شیوع ویروس کرونا، برای مدت طولانی پایین خواهد ماند.

پیش بینی قیمت نفت در سال آینده

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، تحلیلگران در نظرسنجی ماهانه رویترز میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت در سال میلادی جاری را 42 دلار پیش بینی کردند که پایینتر از پیش بینی قیمت 60.63 دلار در فوریه است.

در این نظرسنجی که 21 تحلیلگر شرکت کردند، پیش بینی شد میانگین قیمت نفت برنت در سه ماهه دوم سال جاری به 34.87 دلار، در سه ماهه سوم به 39.05 دلار و در سه ماهه چهارم به 44.08 دلار خواهد رسید.

همچنین میانگین قیمت نفت آمریکا در سه ماهه دوم 30.37 دلار و برای کل سال جاری 37 دلار پیش بینی شد.

ادوارد مویا، کارگزار شرکت OANDA در این باره گفت: سرانجام توافق اوپک پلاس مدت زیادی بود که عقب افتاده بود و قیمتهای نفت برای مدت طولانی حداقل چند سه ماهه آینده پایین خواهند ماند. شاخص قیمت نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا باید به محدوده 30 دلار عادت نمایند.

شاخصهای قیمت نفت دوشنبه گذشته در واکنش به برنامه عربستان برای کاهش شدید قیمت فروش و افزایش فراوری نفت خود، با بزرگترین کاهش روزانه از زمان جنگ خلیج فارس در سال 1991 روبرو شدند. همکاری سه ساله فراورینمایندگان اوپک و غیراوپک و اقدام داوطلبانه آنها در محدود کردن عرضه تا به امروز از قیمتها پشتیبانی نموده بود اما ناکامی آنها برای دستیابی به توافق در مورد تمدید محدودیت عرضه باعث شد سقف فراوری اعضای این گروه از ماه آینده که توافق به سرانجام می رسد، برداشته گردد.

فراورینمایندگان شیل آمریکا در واکنش به تحولات اخیر، به کاهش هزینه و کاهش فراوری آینده پرداخته اند. فروپاشی توافق اوپک پلاس به نگرانیها در مورد افت تقاضای جهانی اضافه نموده است.

بیشتر تحلیلگران پیش بینی می نمایند تقاضای جهانی برای نفت برای نخستین بار از سال 2009 با کاهش سه ماهه روبرو گردد و پیش بینی ها از کاهش بین 0.8 تا چهار میلیون بشکه در روز تقاضا در نیمه اول سال 2020 متغیر است اما برای کل سال رشد 0.1 تا 0.5 میلیون بشکه در روز تقاضا برای نفت پیش بینی شده است.

بر اساس گزارش رویترز، قیمتهای نفت روز آدینه پس از اقدام آمریکا و سایر کشورها برای حمایت اقتصادهای تضعیف شده از شیوع کرونا بهبود یافتند اما همچنان با کاهش هفتگی سنگینی روبرو شدند. بهای نفت برنت با 63 سنت افزایش، در 33 دلار و 85 سنت در هر بشکه بسته شد و برای کل هفته 25 درصد کاهش نشان داد که بزرگترین کاهش هفتگی از زمان بحران اقتصادی سال 2009 بود. بهای وست تگزاس اینترمدیت با 23 سنت افزایش، در 31 دلار و 73 سنت در هر بشکه بسته شد اما حدود 23 درصد کاهش هفتگی داشت.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5215

به "پیش بینی قیمت نفت در سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی قیمت نفت در سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید