پیش بینی قیمت نفت در سال 2020

به گزارش جعبه مهر، نظرسنجی از 42 اقتصاددان و تحلیلگر نشان می دهد میانگین قیمت نفت در سال آینده 62.50 دلار در هر بشکه خواهد بود و تغییر چندانی نسبت به دورنمای 62.38 دلار ماه گذشته نخواهد داشت.

پیش بینی قیمت نفت در سال 2020

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، به نقل از رویترز، یک نظر سنجی پیش از مذاکرات اوپک و متحدانش در خصوص سیاست فراوری در هفته آینده، نشان می دهد با تأثیر نگرانی در خصوص رشد اقتصادی بر تقاضای نفت و افزایش عرضه نفت خام، قیمت نفت در 2020 ثابت می ماند.

نظرسنجی از 42 اقتصاددان و تحلیلگر نشان می دهد میانگین قیمت نفت در سال آینده 62.50 دلار در هر بشکه خواهد بود و تغییر چندانی نسبت به دورنمای 62.38 دلار ماه گذشته نخواهد داشت. این پایین ترین پیش بینی برای 2020 در دو سال گذشته است.

میانگین قیمت نفت برنت در امسال میلادی تا حالا 64 دلار در هر بشکه بوده است.

به گفته تحلیلگران، نفت خام زیادی در بازار وجود دارد. سازمان کشور های صادرنماینده نفت و متحدانش در 2020 با رقابت سختی روبرو هستند. آژانس بین المللی انرژی در همین ماه پیش بینی کرد عرضه نفت خام غیر اوپک در سال آینده افزایش می یابد.

دورنمای اوپک عرضه بیش از حد نفت را تا حدود 70 هزار بشکه در روز برای سال آینده نشان می دهد که دلیلی است برای محدود کردن بیشتر عرضه در اجلاس پنجم و ششم دسامبر در وین.

تحلیلگران رشد تقاضا را در سال آینده 0.8 تا 1.4 میلیون بشکه در روز پیش بینی نموده اند. در حالی که بسیاری از شرکت نمایندگان در این نظرسنجی می گویند اوپک و متحدانش احتمالاً قرارداد کاهش فراوری را تمدید می نمایند، انتظار کاهش بیشتر فراوری را ندارند.

کارولینا باین، تحلیلگر کپیتال ایکانامیکس گفت: احتمالاً عربستان سعودی می خواهد از قیمت نفت حمایت کند تا شرایط اقتصادی خود را بهبود بخشد. ولی این کشور قصد شدیدتر کردن کاهش فراوری را ندارد، چون در این صورت سهم بازار را در برابر آمریکا از دست می دهد.

اوپک و متحدانش 1.2 میلیون بشکه در روز فراوری نفت را کاهش داده اند و توافق نموده اند که این قرارداد تا مارس 2020 ادامه داشته باشد.

در نیمه اول 2020 احتمالا شاهد افزایش ذخایر نفتی در دنیا خواهیم بودف، چون رشد ضعیف اقتصادی تقاضای نفت را کاهش می دهد. اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام نمود ذخایر نفت خام این کشور در حال حاضر سه درصد بالاتر از میانگین 5 ساله قرار دارند.

قیمت نفت خام برنت به خاطر نگرانی در خصوص کند شدن رشد اقتصاد دنیا و افزایش درگیری تجاری چین و آمریکا تحت تاثیر قرار گرفته است. قیمت نفت 12 درصد نسبت به اوج چهارماهه سپتامبر کاهش یافته است.

دورنمای قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت برای 2020 تا 57.30 دلار در هر بشکه نسبت به 56.98 دلار پیش بینی شده در ماه اکتبر افزایش یافته است.

به گفته تحلیلگران، در حالی که فراوری نفت آمریکا همچنان بالا خواهد ماند، کل فراوری نفت شیل کند خواهد شد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در اواندا گفت: رشد فراوری نفت شیل آمریکا در 2020 کند می گردد و ادامه کاهش فراوری ائتلاف اوپک و متحدانش از قیمت نفت در نیمه اول سال جدید حمایت می نماید.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4050

به "پیش بینی قیمت نفت در سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی قیمت نفت در سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید