آتش بس چین و آمریکا نفت را گران کرد

به گزارش جعبه مهر، تهران (پانا) - در حالی که انتظار می رود تولید اوپک و متحدانش کاهش یابد و تولید نفت کانادا نیز کاهش یافته است، قیمت نفت امروز افزایش داشت و رشد قیمت های جلسه قبل را تداوم بخشید.

آتش بس چین و آمریکا نفت را گران کرد

به گزارش تسنیم رویترز گفت: انتظار می رود تولید اوپک و متحدانش کاهش یابد و تولید نفت کانادا نیز کاهش یافته است، قیمت نفت امروز افزایش داشت و رشد قیمت های جلسه قبل را تداوم بخشید. آتش بس 90 روزه در جنگ تجاری بین آمریکا و چین نیز موجب تقویت بازار نفت شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 40 سنت، معادل 0.7 درصد افزایش به 62 دلار و 9 سنت رسید.

پس از آنکه واشنگتن و پکن توافق کردند که در جریان جنگ تجاری آتش بس برقرار کنند و گفتند که قبل از هرگونه اقدام دیگر برای مدت 90 روز مذاکره خواهند کرد، قیمت هر دو شاخص نفتی دیروز حدود 4 درصد رشد داشت.

اوپک قرار است روز 6 دسامبر در مقر خود در وین تشکیل جلسه دهد و در مورد سیاست مشترک تولید تصمیم گیری کند. همچنین قرار است در این نشست روسیه نیز حضور داشته باشد.

بانک آمریکایی گلدمن ساکس در یادداشتی نوشت: ما انتظار داریم اوپک در نشست وین در روز پنجشنبه بر سر کاهش تولید توافق کند. برای معکوس کردن فرایند فعلی افزایش ذخایر نفت که با وضع فصلی بازار همخوانی ندارد، باید اوپک و روسیه تولید خود را 1.3 میلیون بشکه در روز کاهش دهند. این بانک اضافه کرده است که انتظار دارد تلاش مشترک اوپک و روسیه برای کنترل عرضه موجب رسیدن قیمت نفت برنت به بالای 65 دلار شود.

در همین حال، استان آلبرتای کانادا روز یکشنبه به تولیدکنندگان نفت در این استان دستور داده است که تولید نفت را به میزان 325 هزار بشکه در روز کاهش دهند تا میزان نفت ذخیره شده در مخازن کاهش یابد.

بزرگترین مشکل اوپک افزایش تولید در آمریکاست. تولید نفت این کشور در طی یک سال گذشته حدود 2 میلیون بشکه افزایش داشته است و به بیش از 11.5 میلیون بشکه در روز رسیده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5729

به "آتش بس چین و آمریکا نفت را گران کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش بس چین و آمریکا نفت را گران کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید