افتتاح بخشی از کریدور جاده ابریشم در ایران تا چند هفته آینده

به گزارش جعبه مهر، تهران (پانا) - معاون وزیر راه و شهرسازی از افتتاح آزادراه غدیر به عنوان بزرگترین پروژه آزادراهی کشور در هفته های آینده خبر می دهد و می گوید آزادراه غدیر بخشی از کریدور اصلی جاده تاریخی ابریشم در ایران است که از استان تهران عبور می کند.

افتتاح بخشی از کریدور جاده ابریشم در ایران تا چند هفته آینده

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیرالله خادمی گفت: آزادراه غدیر طبق برنامه زمان بندی اولیه اجرا شد و آماده افتتاح است.

وی ادامه داد: طول این آزادراه 158 کیلومتر است که با احتساب جاده های تبادلی طول این آزادراه به 240 کیلومتر می رسد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه همه جهت آزادراه آسفالت و ابنیه ها هم تکمیل شده است، گفت: این آزادراه فقط کنارگذر دو شهر تهران و کرج نیست بلکه کنارگذر استان تهران و البرز است که از چهار استان قزوین، البرز، تهران و مرکزی عبور می کند.

وی با بیان اینکه آزادراه غدیر از لبه جنوبی استان البرز و لبه جنوبی استان تهران می گذرد، اضافه نمود: این خاصیت ویژه ای است که در سایر پروژه های آزادراهی نداریم، همچنین این آزادراه به طول 158 کیلومتر جهت اصلی و 240 کیلومتر جهت تبادلی و اصلی، چهار استان را دور می زند.

خادمی با بیان اینکه آزادراه غدیر بخشی از کریدور بزرگراهی شرق به غرب کشور محسوب می شود، گفت: آزادراه جنوبی تهران یا همان آزادراه غدیر بخشی از کریدور اصلی جاده تاریخی ابریشم در ایران است که از تهران عبور می کند و با ساخت آن بخشی از کریدور بزرگراهی شرق به غرب در منطقه استان تهران و البرز تکمیل می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آزادراه غدیر بخشی از کریدور شمال به جنوب محسوب می شود ادامه داد: قسمت غربی این آزادراه در منطقه تهران به عنوان کریدور شمال به جنوب عمل می کند، آزادراه غدیر بخشی از شبکه بزرگراهی آسیایی ما تعریف شده است که این مشخصات آزادراه غدیر مزایای ترانزیتی شبکه راهی کشورمان را افزایش می دهد.

وی به کاهش ترافیک استان تهران با بهره برداری از آزادراه جنوبی تهران اشاره و تاکید کرد: ترافیکی که از شرق به غرب و بالعکس در منطقه وجود دارد قبل از ورودی استان تهران از جهت این استان جدا می شود و به خروجی استان البرز اتصال پیدا می کند به این ترتیب همه ترافیک عبوری منتهی به استان تهران و البرز از طریق این آزادراه به بیرون از شهرها منتقل می شود و در مبادی ورودی و خروجی این دو استان شاهد ترافیک نخواهیم بود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار کرد: به طور قطع با بهره برداری از این آزادراه شاهد کاهش ترافیک، کاهش تولید آلاینده هالی زیست محیطی، کاهش زمان سفر و افزایش ایمنی عبور و مرور خواهیم بود.

وی با اشاره به تبادلات موجود در این آزادراه گفت: همه ترافیک قسمت شرق، غرب و جنوب کشور از روی این جهتها عبور می کند یعنی همه ورودی ها به استان البرز و تهران به هم متصل می شوند و این آزادراه ورودی ها را به هم اتصال می دهد و به عنوان تبادل عمل می کند؛ به همین همین دلیل 20 تقاطع غیرهمسطح در این جهت وجود دارد که هفت تبادل آن به صورت پل های تبادلی بسیار بزرگ است که توانایی انتقال ترافیک از یک جهت به جهت دیگر را دارد.

وی گفت: قسمت غربی این آزادراه یعنی از آبیک تا آزادراه تهران - قم توانایی عبور 35 هزار خودرو را دارد و همچنین از آزادراه تهران - قم تا شرق هم حدود 20 هزار خودرو امکان عبور دارند.

خادمی اظهار کرد: عملیات ساخت آزادراه جنوبی تهران از سال 94 شروع شد و تا به امروز حدود سه هزار میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است اما ارزش روز پروژه بیش از هفت هزار میلیارد تومان است.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9205

به "افتتاح بخشی از کریدور جاده ابریشم در ایران تا چند هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح بخشی از کریدور جاده ابریشم در ایران تا چند هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید