بنتلی آلومینیوم نانویی را به جای سیم های مسی در سیم پیچی های موتور جایگزین می نماید

به گزارش جعبه مهر، شرکت بنتلی (Bentley) در قالب یک برنامه همکاری مشترک قرار است از آلومینیوم های تقویت شده با گرافن به جای سیم های مسی در سیم پیچی قطعات خودرو استفاده کند.

بنتلی آلومینیوم نانویی را به جای سیم های مسی در سیم پیچی های موتور جایگزین می نماید

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت بنتلی (Bentley) در قالب یک برنامه همکاری مشترک قرار است از آلومینیوم های تقویت شده با گرافن به جای سیم های مسی در سیم پیچی قطعات خودرو استفاده کند. با این کار وزن خودرو کاهش محسوسی پیدا نموده و عملکرد قطعات بهبود می یابند.

شرکت تلگا ریسورس (Talga Resources) یکی از توسعه دهندگان مواد افزودنی گرافنی و آند باتری است. این شرکت اعلام نمود که مرکز نوآوری بریتانیا تلگا را برای توسعه قطعات موتور موردحمایت و پشتیبانی قرار خواهد داد.

تلگا قرار است در پروژه شرکت بنتلی موتور مشارکت نموده و قطعات از جنس گرافن برای این شرکت فراوری کند. این پروژه که با عنوان اختاپوس تعریف شده است به دنبال ارائه رهیافت ها برای طراحی و ساخت ایی اکسل (e-axle) است تا در نهایت ایی اکسل هایی با مشخصات مورد نظر بنتلی موتورز طراحی و ساخته گردد. این قطعه قرار است با استفاده از فناوری گرافن بهبود یابد.

این پروژه به وسیله دفتر حمایت از وسایل نقلیه با آلودگی کم و در قالب برنامه رقابتی موسوم به The Road to Zero Emission Vehicles حمایت خواهد شد.

بر اساس این پروژه، تلگا مواد گرافنی را برای سیم پیچ های موتور الکتریکی تامین می نماید تا رهیافت مبتنی بر آلومینیوم برای این موتور ها ارائه گردد. هدف از این کار، جایگزین کردن فناوری آلومینیوم به جای مس در سیم پیچ ها است.

سیم پیچ های بهبود یافته در این قطعات، موجب کاهش وزن موتور شده و نسل جدید موتور ها با وزن کم و کارایی بالا به دست می آید. از این قطعات به عنوان بخشی از ایی اکسل های نسل جدید استفاده خواهد شد.

مارک تامپسون، مدیرعامل شرکت تلگا، می گوید: ما خوشحالیم که همکاری مشترکی با شرکت بنتلی شروع نموده ایم تا با شرکا کنسرسیوم خود در پروژه ساخت ایی اکسل مشارکت کنیم. استفاده از گرافن در آلومینیوم و جایگزین کردن آن به جای مس در سیم پیچ ها، موفقیتی عظیم خواهد بود. برای فراوری کنندگان خودرو این امر می تواند به کاهش وزن خودرو منجر گردد و ضمن حفظ پایداری موجب افزایش ایمنی و بهبود عملکرد خودرو خواهد شد. قطعات سبک و کارای خودرو تکمیل کننده محصولات آند باتری یون لیتیم ما است. این پیشرفت می تواند زمینه را برای فرصت های جایگزینی سیم مس در حوزه های مختلف ایجاد کند.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6067

به "بنتلی آلومینیوم نانویی را به جای سیم های مسی در سیم پیچی های موتور جایگزین می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنتلی آلومینیوم نانویی را به جای سیم های مسی در سیم پیچی های موتور جایگزین می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید