توزیع 600 هزار جلد کتاب بین دانش آموزان استثنایی، امکان استمرار خدمت بازنشستگان طبق قانون

به گزارش جعبه مهر، معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی ضمن تشریح اقدامات انجام گردیده در راستای توانمندسازی معلمان استثنایی و روش های جبران کمبود نیرو از چاپ و توزیع 600 هزار جلد کتاب درسی برای این دانش آموزان اطلاع داد.

توزیع 600 هزار جلد کتاب بین دانش آموزان استثنایی، امکان استمرار خدمت بازنشستگان طبق قانون

محسن غفوریان در گفت وگو با جعبه مهر، با اشاره به وضعیت نیروی انسانی در مدارس استثنایی با توجه به آغاز سال تحصیلی اظهار کرد: کمبود نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش به عنوان یک موضوع اصلی مطرح است و همکاران ما در حال پیگیری هستند از طریق ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و اخذ ردیف های استخدامی بخشی از کمبودها را جبران نمایند.

وی افززود: سازمان آموزش و پرورش استثنایی نیز از این قاعده مستثنی نیست. به جد به دنبال تامین نیرو از طریق فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و آزمون های استخدامی هستیم و رایزنی هایی با سازمان امور استخدامی در دست انجام داریم و امیدواریم در آینده کمک نماینده باشد.

معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه اخیرا بالغ بر 160 نفر از معلمان در کشور در سه قطب کردستان، فارس و گلستان با همکاری دفتر همکاری های بین المللی وزارتخانه در دوره هایی موسوم به آموزش معلمان چند مهارتی شرکت کردند گفت: هدف ما این است که معلمان را آموزش دهیم تا بتوانند با گروه های مختلف معلولیت کار نمایند و متخصص بشوند. این آموزش ها باعث می گردد کمی از فشار روی ما در زمینه کمبود نیروی متخصص در بخش های مختلف کاسته گردد.

غفوریان اضافه نمود: همچنین از نیروهای بازنشسته که سرمایه های ما هستند و تجارب بسیار خوبی دارند برابر ضوابط وزارتخانه به صورت پاره وقت استفاده می کنیم و پیگیر مجوز هستیم. هر ساله حدود 600 نفر بازنشسته می شوند و بسیار مشتاق هستیم همکارانی که تمایل دارند سنوات بیشتری را طبق قانون، استمرار خدمت دهند.

وی اضافه نمود: سیاست فراگیرسازی را نیز در مدارس عادی اجرا می کنیم که توسعه آن احتیاج به نیرو دارد. آموزش معلمان مدارس عادی در بهبود این طرح بسیار مهم است و اگر بتوانیم در پنج ساله آینده تعداد زیادی از معلمان مدارس عادی را تحت پوشش قرار بدهیم تا شیوه های آموزش و کار کردن با دانش آموزان با احتیاجهای ویژه را فرا بگیرند و بهتر خدمات بدهند، می تواند تاثیر خوبی به دنبال داشته باشد.

معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه به نظر می رسد ورودی های جدید دانشگاه فرهنگیان نتواند احتیاج ما را در امسال تامین کند گفت: دوسال قبل 73 هزار نفر و سال قبل 75 هزار دانش آموز در مدارس استثنایی داشتیم که نشان دهنده افزایش شمار دانش آموزان با احتیاجهای ویژه نیست بلکه حاکی از افزایش شناسایی آنها در طرح های غربالگری است. از سوی دیگر برنامه های حمایتی چون طرح ایاب و ذهاب و خرید خدمات آموزشی موجب افزایش اعتماد والدین گردیده است.

غفوریان در انتها ضمن ابراز امیدواری از آغاز یک مهر خوب گفت: اکنون کتاب های دانش آموزان توزیع گردیده است و 600 هزار جلد کتاب را برای مدارس کل کشور تالیف، آماده سازی و چاپ کردیم که اول مهر به دست بچه ها می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 شهریور 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 123

به "توزیع 600 هزار جلد کتاب بین دانش آموزان استثنایی، امکان استمرار خدمت بازنشستگان طبق قانون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع 600 هزار جلد کتاب بین دانش آموزان استثنایی، امکان استمرار خدمت بازنشستگان طبق قانون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید