حضور بدون ماسک وزیربهداشت چک در رستوران، نخست وزیر: برکنارش می کنم

به گزارش جعبه مهر، نظام درمانی چک در روزهای اخیر تحت فشار واقع شده است و تنها در روز چهارشنبه بیش از 14 هزار مورد ابتلای جدید در این کشور به ثبت رسیده است.

حضور بدون ماسک وزیربهداشت چک در رستوران، نخست وزیر: برکنارش می کنم

در پی انتشار عکسی از وزیر بهداشت جمهوری چک در حال خروج از یک رستوران، آندره بابیچ نخست وزیر این کشور گفت در صورتی که وی از سمت خود استعفا ندهد او را برکنار خواهد کرد.

نقدها از رومن پریمولا وزیر بهداشت چک پس از آن بالا گرفت که روز چهارشنبه عکسی از وی بدون ماسک و در حال خروج از یک رستوران در پراگ منتشر شد، در حالی که مطابق قوانین جدید این کشور رستوران ها باید در این ساعت بسته می بودند.

روزنامه دیلی بلسک گزارش داده است که این سیاستمدار هنگام سوار شدن به تاکسی نیز ماسک بر صورت نداشته است.

نخست وزیر چک روز جمعه در توییتی نوشت: اشتباه وزیر پریمولا غیرقابل توجیه است.

وی افزود: در زمانی که ما از مردم می خواهیم قوانین مهم را رعایت کنند و در زمانی که کادر درمانی متخصص ما در حال نبرد در خط مقدم هستند، چنین رفتاری کاملا غیرقابل قبول است. من از او خواستم استعفا کند و اگر این کار را انجام نداد، آماده ام که او را برکنار کنم.

وزیر بهداشت چک هنوز در مقابل ادعاها و تهدید نخست وزیر اظهار نظری نکرده است.

یان هاماچک، وزیر کشور چک نیز با استقبال از تصمیم نخست وزیر گفته است برکناری وزیر بهداشت باعث خواهد شد تا اعتماد عمومی به اقدامات برای مقابله با همه گیری کرونا حفظ شود. وی پیشتر گفته بود مقررات مربوط به همه گیری باید بدون بهانه در مورد همه افراد اعمال شود.

وی گفت: کنندگی دولت از سوی کسانی که به مقررات دولتی احترام نمی گذارند غیرممکن است. این بی توجهی به هزاران فردی است که در خط مقدم مبارزه با همه گیری و برای نجات جان ما تلاش می کنند.

نظام درمانی چک در روزهای اخیر تحت فشار قرار گرفته است و تنها در روز چهارشنبه بیش از 14 هزار مورد ابتلای جدید در این کشور به ثبت رسیده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جمهوری چک که در مقطعی توانسته بود گسترش این ویروس را مهار کند، اکنون به 223 هزار نفر رسیده است که با در نظر دریافت جمعیت این کشور بالاترین نرخ ابتلا در اتحادیه اروپا را داراست.

وزارت بهداشت چک از روز چهارشنبه محدودیت های شدیدی را برای مقابله با شیوع کرونا وضع کرده است. طی این مقررات بارها، رستوران ها و مدارس تعطیل شده اند و رفت و آمد شهروندان نیز محدود اعلام شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7877

به "حضور بدون ماسک وزیربهداشت چک در رستوران، نخست وزیر: برکنارش می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور بدون ماسک وزیربهداشت چک در رستوران، نخست وزیر: برکنارش می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید