خودرو دپو شده در پارکینگ خودروسازان بزرگ به صفر رسیده است

به گزارش جعبه مهر، وزیر صنعت با بیان اینکه خوشبختانه آمار فراوری کالا های منتخب کشور در 8 ماهه سال جاری عمدتاً افزایشی بوده است، گفت: کف پارکینگ خودروسازان از خودرو های دپو شده صفر شده است.

خودرو دپو شده در پارکینگ خودروسازان بزرگ به صفر رسیده است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در جلسه قرارگاه رونق فراوری که با حضور فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا برگزار گردید، گفت: با توجه به توان و ظرفیت بالای قرارگاه، این عزیزان همیشه برای یاری به طرح های مختلف وزارت صمت پایه کار بودند.

وی توضیح داد: یکی از دلایلی که سال جاری و با وجود افزایش موانع، مسائل اجرایی کمتر شده است؛ همین رویکرد ما در افزایش سطح همکاری ها و بهره گیری از توان داخلی است.

خودرو دپو شده در پارکینگ خودروسازان بزرگ به صفر رسیده است

رحمانی اعلام کرد: خوشبختانه آمار فراوری کالا های منتخب کشور در 8 ماهه سال جاری عمدتاً افزایشی بوده است؛ در آلومینیوم با توجه به تدابیر اتخاذ شده تا انتها سال کسری فراوری جبران خواهد شد و در بخش خودرو نیز خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی اجرا شده و این صنعت امروز راه افتاده و کف پارکینگ خودروسازان از خودرو های دپو شده صفر شده است.

وی تاکید نمود: تزریق منابع جدید و داخلی سازی در صنعت خودرو کشور جواب داده و البته ضرورت دارد که احتیاطات لازم را برای ادامه کار و توسعه این صنعت بیش از پیش داشته باشیم.

وزیر صمت با اشاره به مصوبه شورای پول و اعتبار در خصوص تأمین اقتصادی صنایع خودروسازی کشور گفت: امیدواریم این اتفاق به رونق بیشتر این صنعت یاری کند و همچنین باید فروش اموال مازاد شرکت های بزرگ خودروسازی را سرعت ببخشیم.

فرایند تعادلی بازار حفظ شده است

رحمانی گفت: علی رغم نگرانی های موجود، بعد از اصلاح قیمت بنزین با همت مجموعه بازرگانی وزارت صمت بازار فرایند تعادلی داشته و از ثبات خوبی برخوردار است.

وی افزود: ثبات فعلی بازار و تنظیم شرایط آن سختی های خاص خود را داشته و به مسلماً جلوی هرگونه اقدام و تصمیمی که فرایند حال حاضر را دچار اختلال کند خواهیم ایستاد و حتماً با یاری دستگاه های قضائی با متخلفان برخورد قانونی لازم را خواهیم داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص 2 طرح رصد زنجیره تأمین صنعت پتروشیمی و همچنین رصد شرایط بازار ورق های فولادی گفت: یکی از دغدغه های وزارت صمت، ساماندهی میزان تقاضای پتروشیمی در راستای جلوگیری از بعضی واسطه گری ها و دلالی ها در سطح عرضه بوده است

در پتروشیمی و فولاد، میزان عرضه و تقاضا باید شکل واقعی به خود بگیرد

رحمانی ادامه داد: تمام حساسیت ما روی این موضوع متمرکز بوده است که میزان عرضه و تقاضا شکل واقعی به خود بگیرد و آن هایی که فراوری کننده واقعی نیستند سهمیه ای دریافت نکنند تا بازار به ثبات و آرامش برسد.

وی توضیح داد: نظارت ها باید به طور مستمر انجام گردد و مسلماً متخلفین باید بدانند که در صورت عدول از قانون حتماً بابت تخلفات خود هزینه خواهند پرداخت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت توضیح داد: باید اهداف هایی همچون رصد زنجیره تأمین صنعت پتروشیمی و فولاد و…؛ به تمامی واحد ها اطلاع رسانی گردد و در سطح استان ها نیز مخاطبان طرح با آن آشنایی کامل داشته باشند.

رحمانی اعلام کرد: نوسانات قیمتی در صنعت فولاد به هیچ عنوان قابل قبول نیست و نباید افزایشی را ببینیم این مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور نیز بوده است و لازم الاجراست.

وی تاکید نمود: در حوزه پتروشیمی عموماً فراوریات بیش از مصرف داخلی است و در صنعت فولاد نیز با توجه به افزایش فراوریات در بسیاری از محصولات فولادی، حتی شاهد افزایش 30 درصدی صادرات نیز بودیم و انتظار داریم همه شرکت ها با تبعیت از سیاست های ابلاغی به حفظ تعادل بازار در داخل کشور بیش از پیش یاری کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: اکنون در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و این شرایط مقتضیات خاص خود را دارد؛ در برابر متخلفین و عواملی که موجب بی قانونی در شرایط تنظیم بازار کشور می شوند هیچ تعارفی نداریم.

رحمانی افزود: انتظار می رود مدیران بخش های مختلف در تصمیم گیری ها دقت نظر کافی را داشته باشند و پس از اتخاذ آن با دقت و با قدرت برای پیگیری و ثمربخشی تصمیمات پیگیری های لازم را نیز انجام دهند.

وی در انتها با اشاره به ضوابط فعالیت و نظارت بر بستر های آگهی الکترونیکی خودرو گفت: تصمیمات در هر عنوان و شکلی که اتخاذ می گردد باید در راستای منافع مردم باشد و انتظار می رود دستگاه های مرتبط به این موضوع نیز برای تسریع در خروجی تصمیمات خود گام های اجرایی تری بردارند.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4423

به "خودرو دپو شده در پارکینگ خودروسازان بزرگ به صفر رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودرو دپو شده در پارکینگ خودروسازان بزرگ به صفر رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید