مسکو به زودی از پیمان آسمان های باز خارج می گردد

به گزارش جعبه مهر، خبرنگاران : نماینده روسیه در سازمان های بین المللی با اشاره به عدم بازگشت آمریکا به پیمان آسمان های باز، خاطرنشان کرد که مسکو هم به زودی از این پیمان خارج می گردد.

مسکو به زودی از پیمان آسمان های باز خارج می گردد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش به نقل از خبرنگاران، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی، با انتشار پیغامی در توییتر خود از خروج مسکو از معاهده آسمان های باز در آینده نزدیک اطلاع داد.

اولیانوف نوشت داستان پیمان آسمان های باز تمام شد. آمریکا به این این معاهده بازنخواهد گشت؛ روسیه به زودی از این توافق خارج خواهد شد. این پیمان یک پیمان خوب بود.

پیشتر وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام نمود: پیغام آمریکا مبنی بر عدم بازگشت واشنگتن به پیمان آسمان های باز را دریافت نموده ایم.

به گفته مقامات آمریکایی وندی شرمن، معاون وزیر خارجه این کشور این تصمیم را به اطلاع مقام های روسیه رسانده است.

دولت کنونی آمریکا به ریاست جو بایدن مخالفت خود با بازگشت به معاهده آسمان های باز را اعلام نمود.

پیمان آسمان های باز سال 2002 به مرحله اجرا گذاشته شد و در چارچوب آن 34 کشور عضو اجازه یافتند با اطلاع قبلی بر فراز خاک دیگر کشور های عضو، پرواز های غیرمسلح شناسایی به منظور گردآوری اطلاعات درباره نیرو ها و فعالیت های نظامی انجام دهند.

ماه نوامبر (آذر) سال گذشته، دونالد ترامپ خروج واشنگتن از پیمان آسمان های باز با روسیه را تایید کرد. پیش از آن واشنگتن ضمن اتهام زنی به مسکو مدعی شده بود روسیه مفاد این پیمان را نقض می نماید. مسکو هم تمامی اتهامات را رد نموده است.

پس از آن بسیاری از کشور های اروپایی از اقدام ترامپ ابراز تاسف کردند و امیدوار بودند که کاخ سفید در این مورد تجدید نظر کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10427

به "مسکو به زودی از پیمان آسمان های باز خارج می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو به زودی از پیمان آسمان های باز خارج می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید