مصرف لوازم آرایشی در ایران 50 برابر کشورهای پیشرفته

به گزارش جعبه مهر، رسول خضری در رابطه با بعضی اظهارات مبنی بر اینکه 63 درصد لوازم آرایشی قاچاق است، گفت: به طور قطع قاچاق لوازم آرایشی از این میزان بیشتر بوده و اغلب آنها تقلبی و فاقد استاندارد است.

مصرف لوازم آرایشی در ایران 50 برابر کشورهای پیشرفته

به گزارش تجارت نیوز، نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه قاچاق عمده کشور از جمله لوازم آرایشی با کانتینر و به وسیله بنادر وارد کشور می گردد، اضافه کرد: 95 و نیم درصد قاچاق به وسیله معابر رسمی و تنها نیم درصد قاچاق و حتی کمتر به وسیله معابر کولبری است و از سویی ورود کالا به وسیله معابر کولبری نظام مند بوده و عوارض نیز پرداخت می گردد بنابراین برای مبارزه با قاچاق لوازم آرایشی که سلامت مردم را نشانه می رود باید با شبکه های اصلی قاچاق که به وسیله معابر رسمی به این کار اقدام می نمایند مبارزه کرد.

وی با بیان اینکه جلوگیری از لوازم آرایشی قاچاق باید در بنادر و معابر رسمی انجام گردد، توضیح داد: مصرف بالای لوازم آرایشی در کشور که 40 تا 50 برابر کشورهای پیشرفته ای مانند آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، سوئیس و ایتالیا است به افزایش قاچاق دامن زده است.

خضری با هشدار نسبت به تبعات سوء لوازم و آرایشی قاچاق بر سلامت مصرف نمایندگان، اضافه کرد: مردم باید از لوازم آرایشی مورد تایید سازمان غذا و دارو استفاده و اقلام مورد احتیاج را از مراکز معتبر مانند داروخانه ها تهیه نمایند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم، اضافه کرد: مصرف محصولات قاچاق آثار سوئی را به صورت موقت و دائم بر صورت از خود به جا می گذارد زیرا این اقلام به صورت مستقیم بر مخاط داخلی بدن در تماس بوده و به صورت صد در صد جذب خون می گردد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لوازم آرایشی قاچاق در بوتیک ها عرضه می گردد نه داروخانه ها، ادامه داد: تمامی کالاهای سلامت محور باید دارای برچسب باشند البته تنها 10 درصد اهداف این طرح محقق شد و نتیجه مناسب حاصل نشد.

منبع: خانه ملت

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4043

به "مصرف لوازم آرایشی در ایران 50 برابر کشورهای پیشرفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف لوازم آرایشی در ایران 50 برابر کشورهای پیشرفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید