اقتصادهای یورو گرفتار باتلاق کسری بودجه و بدهی سنگین

به گزارش جعبه مهر، کمیسیون اروپا هشدار داد کشورهای فرانسه، ایتالیا و اسپانیا اگر اقدامی فوری صورت ندهند، نخواهند توانست به هدف گذاری های بودجه ای اتحادیه اروپا در امسال و سال آینده میلادی دست پیدا نمایند.

اقتصادهای یورو گرفتار باتلاق کسری بودجه و بدهی سنگین

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کمیسیون اروپا روز سه شنبه هشدار داد که کشورهای فرانسه، ایتالیا و اسپانیا اگر اقدامی فوری صورت ندهند، نخواهند توانست به هدف گذاری های بودجه ای اتحادیه اروپا در امسال و سال آینده میلادی دست پیدا نمایند.

بدهی ها و کسری بودجه های فراوان در 3 اقتصاد بزرگ حوزه یورو در شرایطی که پیش بینی ها نشان از کاهش میزان سلامت اقتصاد آلمان دارد، احتمالا موجب بالا دریافت بحث ها در این زمینه خواهد شد که آیا کمیسیون اروپا باید جریمه هایی را برای این کشورها در نظر بگیرد یا نه.

پرتغال نیز احتمالا قوانین بودجه ای اتحادیه اروپا را نقض خواهد نمود.

کمیسیون اروپا اظهار داشت، رشد حوزه یورو کندتر از حد انتظار خواهد بود و فراوری ناخالص داخلی این حوزه در مقایسه با رشد 1.7 درصدی سال 2015، در سال های 2016 و 2017 به 1.6 و 1.8 خواهد رسید. این عملکرد ضعیف اقتصاد در حالی است که سیاست های انبساطی بانک مرکزی اروپا با نقدها مکرر برلین روبرو است.

پیش بینی رشد فراوری ناخالص داخلی حوزه یورو در سال های 2016 و 2017 0.1 درصد کمتر از پیش بینی های ماه فوریه است. کمیسیون همچنین کند شدن رشد اقتصادی چین و سایر شرکای تجاری اروپا، افزایش تنش های جهانی و آشفتگی قیمت نفت در کنار ابهام درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را از جمله چالش های پیش روی اقتصاد حوزه یورو خوانده است.

پیش بینی های کمیسیون اروپا در کنار طرح های تثبیت اقتصادی میان مدتی که ماه گذشته از سوی دولت ها اعلام شد، مبنای تصمیم کمیسیون اروپا در نیمه دوم ماه می در این خصوص خواهد بود که آیا فرآیندهای انضباطی علیه دولت هایی که مقررات بودجه ای اتحادیه را نقض نموده اند باید شدت یابد یا نه.

بر اساس این مقررات، دولت هایی که به صورت مکرر نتوانند خود را با تعهدات مربوط به کاهش کسری بودجه و بدهی ها تطبیق دهند، ممکن است با جریمه های اقتصادی روبرو شوند.

11

دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: تسنیم
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4446

به "اقتصادهای یورو گرفتار باتلاق کسری بودجه و بدهی سنگین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصادهای یورو گرفتار باتلاق کسری بودجه و بدهی سنگین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید