کسب و کار

اجرای 15 پروژه در بازرگانی داخلی، زیان انباشته 80 هزار میلیارد تومانی دو خودرو ساز عظیم کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که زیان انباشته 80 هزار میلیارد تومانی در دو خودرو سازی عظیم کشور نتیجه آمیختگی وظایف حاکمیتی و غیر حاکمیتی است، گفت: ستاد راهبردی شرکت ها و موسسات غیرحاکمیتی به ریاست دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل خواهد...

28 شهریور 1400

ریسک های سیستماتیک بورس را بشناسید

کارشناس بازار سرمایه گفت: ریسک سیستماتیک می تواند از رشد بازار سرمایه و تمام بازار ها جلوگیری کند و حتی می تواند سبب ریزش آن ها شود.

15 شهریور 1400

ارزش سهام عدالت در انتها هفته چقدر تغییر کرد؟

به گزارش خبرنگاران، بازار سهام در هفته گذشته فرایند متعادلی را داشت اما روزهای دوشنبه و سه شنبه با عرضه گسترده نمادهای شاخص ساز و اصلاح شاخص کل روبرو شد. در دو هفته گذشته شاخص تا محدوده یک میلیون و 580 هزار واحد هم رسید اما با افت آن در آخرین روز معاملاتی...

12 شهریور 1400

جیپ 6 چرخ با موتور بخار؛ نمایش مهندسی قدیم با فناوری مدرن

طی سال های اخیر ده ها جیپ جالب معرفی شده است که شامل جیپ رانگلر همی 6*6 مدل نظامی استیو مک کوئین بودند.

30 مرداد 1400

فارس من، چرا مالیات 10 درصد از حقوق اساتید حق التدریس کسر می شود؟

معاون سابق پژوهشی وزارت علوم معتقد است عدم وجود نظام تجمیع در کنترل کردن مجموع درآمد ها باعث کسر 10 درصد مالیات از پرداختی های حق التدریس ها با پرداختی کم شده است.

30 مرداد 1400

هراس کرونا به جان غول های هالیوودی افتاد

گروه های تحقیق استودیوهای هالیوودی، تبعات شیوع کرونا را در زمینه صنعت فیلم بررسی می کنند تا بتوانند جایگزین هایی برای ضررهای پیش رو و نیز خطراتی که کارمندان را تهدید می کند، بیابند.

30 مرداد 1400

21 نکته عجیب درباره کوبا

1. واحد پول کوباواحد پول کوبا را می توان یکی از واحدهای پول عجیب جهان دانست. چرا که در کوبا دو نوع ارز وجود دارد، یکی برای گردشگران است که به آن ارز قابل تبدیل (CUC) می گویند. دیگری که مردم کوبا از آن استفاده می نمایند، پزو ملی (CUP) نام دارد. جالب است بدانید ارزش...

30 مرداد 1400

انگلیس هراس افکنی درباره کرونا در تبلیغات ماسک را ممنوع نمود

نهاد مسئول نظارت بر صنعت تبلیغات در انگلیس در حکمی توسل به هراس افکنی برای تبلیغ ماسک های مخصوص جلوگیری از شیوع کرونا را ممنوع بیان نمود.

30 مرداد 1400

اعلام رقم پاری سن ژرمن برای فروش نیمار

باشگاه پاری سن ژرمن رقم نهایی فروش ستاره برزیلی خود را معین نموده است.

30 مرداد 1400

گزارش، دستگیری یکی از ثروتمندترین مردان ترکیه به اتهام ارتباط با گولن

دستگیری قربان اوغلو از شرکای پسر اردوغان و تهدیدات توییتری او پیش از زندانی شدن، نشان دهنده این است که حواشی پرونده گولن به این زودی ترکیه را رها نمی کند.

30 مرداد 1400

تب سنجی از اقدامات مثبت در ورودی قرچک بود

خبرنگاران/تهران فرماندار شهرستان قرچک گفت: اجرای عملیات غربالگری و تب سنجی ورودی شهر از اقدامات مثبت در این شهرستان بود چرا که قرچک مدخل ورودی دشت ورامین است و موقعیت جغرافیایی آن از همه جهات دارای اهمیت است.

30 مرداد 1400

آنالیز عملکرد اقتصادی یک نماد خودروسازی در بورس ، خپارس چقدر ارزنده است؟

به گزارش تجارت نیوز، شرکت پارس خودرو که با سرمایه ای بالغ بر 22 هزار و 720 میلیارد ریال و نماد خپارس در بورس فعالیت دارد، در گزارش ماهیانه اسفندماه خود از فروش انواع محصولات خود 2 هزار و 225 میلیارد و 44 میلیون ریال درآمد داشته که در مقایسه با بهمن ماه رشدی...

30 مرداد 1400

پزشکی که تا آخرین لحظه عمر، خودش را وقف مردم کرد

با آغاز ویروس کرونا شبانه روز در بیمارستان ماند تا بتواند کمبود پزشکان را جبران کند. او حین ویزیت بیماران، سرُم به دست داشت و این تصویر او در شبکه های جهانی دست به دست شد.

30 مرداد 1400

خبرنگاران دور جدید فروش های اینترنتی از 16 فروردین

تهران - خبرنگاران- قائم مقام وزیر صنعت، از آغاز مرحله دوم فروش های اینترنتی از فردا (16فروردین) با هدف حمایت جدی از واحدهای صنفی خبر داد.

30 مرداد 1400

روش پرداخت با کدِ QR پویا

خبرنگاران: پرداخت از طریق کد QR، یک روش پرداخت بدون تماس است که در آن پرداخت با اسکنِ کدِ QR، از طریق یک برنامه تلفن همراه انجام می گردد.

30 مرداد 1400

روزگار تلخ آفریقایی های ساکن چین!

بسیاری از ناظران، گسترش اپیدمی کروناویروس را عامل اصلی بروز بعضی از حرکت های نژاد پرستانه بر ضد آسیایی تبار ها و مشخصاً چینی ها می دانند. علت این حرکت ها نیز منشأ شیوع این ویروس در کشور چین بود که حتی به دنیای سیاست نیز کشیده شد و برای مثال دونالد ترامپ...

30 مرداد 1400

طعنه دیپلمات روس به آمریکا درباره استفاده از قطعنامه 2231 علیه ایران

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در پیامی در توئیتر نوشت که آمریکا در حالی مدعی داشتن حقوقی در قطعنامه 2231 علیه ایران دارد که هیچ اشاره ای به تعهدات خود در این قطعنامه برای حفظ برجام نمی کند.

30 مرداد 1400

کرونا و کاهش 58 درصدی آلودگی هوا در اسپانیا

شیوع گسترده ویروس کرونا در اسپانیا اگرچه این کشور را با چالش های غیرمنتظره ای روبرو کرد اما با کاهش بی سابقه 58 درصدی آلودگی هوا ناشی از کاهش ترددها و شرایط قرنطینه همراه بود.

30 مرداد 1400

انتظارات روحانی از سرپرست جدید وزارت صمت

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور در صفحه توییتر خود به انتظارات رئیس جمهور از وزارت صمت پرداخت.

30 مرداد 1400

پرداخت وام کرونا از اوایل خرداد شروع می گردد، از یک میلیون بنگاه آسیب دیده فقط 18 هزار درخواست وام کردند

مدیرکل سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار از ثبت نام دریافت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا اطلاع داد.

30 مرداد 1400
تعداد: (1212)